Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ranking szkół średnich z Lublina - Ile punktów potrzebujesz, aby się dostać

Utworzony przez kaśka, 19 marca 2010 r. o 10:33
skonczylam budowlanke w lublinie tzn XI LO a teraz studiuje prawo dziennie na 3 roku UMCS. nie ma to zadnego znaczenia gdzie chodzi sie do szkoly. wazne jest podejscie samego ucznia do tematu. Ja osobiscie odradzam elitarne licea typu "Unia" , "Staszic" itd. Człowiek niepotrzebnie skupia się na malo interesujących go przedmiotach zamiast od samego początku wziac sie do roboty jesli chodzi o swoj wybrany profil nauczania (mat fiz, biol chem itd).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bolidek napisał:
11 lat temu skończyłam "Staszica" i zasadniczo otrząsnęłam się już z traumy. Nie polecam tego liceum nikomu, chyba że komuś odpowiada życie w stresie i bycie szykanowanym przez nauczycieli. Uczniowie w 80% to zblazowane dzieci bogatych rodziców. Poziom kształcenia z niektórych przedmiotów rzeczywiście wysoki (WIWAT PROF. BERECKA), ale czy warto...
zgodze sie z ta wypowiedzia szykanowane dzieci bagatych rodzicow... np uczennica zdala za to ze jej rodzic leczyl zeby (dentysta) nauczycielem ..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja jestem ciekawa co bedzie w tym roku, bardzo słabo poszedł egzamin gimnazjalny i mam nadzieje, że progi pkt nie będą wysokie. moją szkołą marzeń jest Unia, tylko chyba mam marne szanse dostać sie tam z 132pkt ;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja wybieram się do Stasia, tylko mam aby 156 pkt;/ Trochę mało jak na Europejską, ale może mnie przyjmą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie przesadzajcie, ludzie! Tes145ty wszystkim poszły słabo- progi obniżą. Ja tez mam zawrotną liczbę 145 punktów i mam zamiar się dostać do XXI
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki jest poziom w XIV LO i jaka panuje tam atmosfera?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niskie były w tym roku progi ze 156 pkt. dostałem się jako 24. do europejskiej do stasia, natomiast mój kumpel do mat-fizu w czarcie ze 172 pkt. był 1szy ;d
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli dla kogoś Unia jest "szkołą marzeń", to jako jej uczeń ze średnią powyżej 4,75 zalecam niezwłoczną wizytę u psychiatry albo chociaż przeniesienie papierów do tzw. słabszej szkoły. Prawda jest taka, że ta szkoła jest stworzona dla wszechstronnych kujonów. Ludzi, którzy nie interesują się przedmiotami profilowymi, ale rodzice kazali im tu chodzić i teraz kują bez sensu co popadnie. Uczniowie z matfizów 50% czasu poświęcają na polski i historię. W końcu to szkoła humanistyczna. Nauczyciele mają gdzieś nielicznych pasjonatów np. przedmiotów ścisłych. Oczekują, że wszystkiego nauczysz się sam, a gdy wygrasz jakiś konkurs, od razu ustawia się kolejka chętnych po nagrody za samodzielną pracę ucznia i kasę rodziców, wydających krocie na szkoły językowe, kursy, korepetycje. Niestety wybrałem tę szkołę po namowach licznych absolwentów, uczniów i innych obsrańców reklamujących ją jako najsłitaśniejsze liceum we wszechświecie i teraz tego żałuję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co powiecie o zamoyu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja natomiast uważam, że najlepsza szkołą w Lublinie, jest definitywnie ,,Biskupiak''
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja polecam Biskupiaka , jedno z najlepszych szkol na lubelszczyznie za staszicem i unia , i nieprawda jest to chodza tam muły.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Biskupiaku są jeszcze wolne miejsca w mat-infie europejce i humanie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"a co powiecie o zamoyu?" Ciężka sprawa, to bardzo nierówna szkoła, zależy jaki skład nauczycielski się wylosuje. Można trafić dobrze, a można fatalnie. Jest kilku dobrych, chcących uczyć nauczycieli, a reszta to zgroza. Nie uczą lecz wymnagają. Ostrzegano nas przed tym ale nie chciało mi się wierzyć. A polega to na tym, że nauczyciel ma młodzież gdzieś, na lekcjach opowiada głupoty o życiu, filmach, sporcie, nie przekazuje treści programowych. Potem 3/4 klasy albo więcej ma 1 ze sprawdzianu. Dyrektor beznadziejny. W szkole generalnie marazam, nic nie można zmodyfikować, nic polepszyć. Rodzice na nic nie mają wpływu. Każda prośba do dyrektora załatwiana jest przez niego negatywnie. Nauczyciele żyja w błogostanie, bo szkoła ma dobrą opinię i w miarę dobre wyniki ale to wszystko to rezultat grubości portfeli rodziców. Od kilku lat poziom w szkole spada, być może nauczycielom coraz mniej się chce i przychodzą biedniejsze dzieci, któryvh rodziców nie stać na korki. Bogatszą młodzież gromadzi teraz Staszic i to widać po efektach szkoły Mam wrażenie, że tzw. "renomowane" licea to chore szkoły. W Zamoyu jest jeszcze jeden problem - samobójstwa młodzieży. W zasadzie jedno rocznie. Na pewno nie można zrzucać 100 % odpowiedzialność za to na szkołę. Ale to, co się w tej szkole dzieje na pewno nie pomaga młodym ludziom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taa, w Unii można rozwijać zainteresowania:D. Śmiech na sali. Jak ktoś lubi survival to polecam Afganistan. Przynajmniej można zabić tych, którzy cię atakują.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ech ta dzisiejsza młodzież... Jako absolwent jednej z pierwszej trójki, mogę wam powiedzie, że to prawda, a nie propaganda, ale po części macie rację - trzeba pracować samemu i nad sobą, wszędzie; tyle, że w szkołach "z renomą" jest łatwiej osiągnąć "wyższą poprzeczkę"; Co to studiów, zależy jaki się kierunek wybierze. Tu jest analogicznie, są kierunki, po których z marszu można otrzymać dobrą pracę, od ręki. Wszystko zależy od was. Moja rada, postawcie sobie pytanie: czy chcecie się "prześlizgnąć", być na wiecznym utrzymaniu rodziców, czy naprawdę pragniecie coś osiągnąć. Odpowiedź nadejdzie sama ;-) Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mówią, że XIX lo to słaba szkoła, ale patrząc na wyniki matur wcale dużo nie odbiegają od 'lepszych' szkół, a to właśnie wyniki matur, a nie progi powinni świadczyć o szkole ogólnie wśród młodzieży przyjął się stereotyp, że XIX to sportowa szkoła i zarazem słaba co o tym sądzicie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jako absolwentka jednej z pierwszej 3 szkół mogę powiedzieć, że mimo dużej renomy jaka cieszy się szkoła, to nie renoma, ale moje umiejętności i możliwości, a także wyrzeczenia doprowadziły mnie gdzie jestem, bo wiele osób, ktore znam a skończyłe tę szkołe i myślały, że slogany i piękne hasła zrobią wszystki bardzo sie zawiodły i pomyliły, bo potem sa studia i nikt nie wie, że 3 LO jest wspaniałe i trzeba Cię ubóstwiać, bo tam chodziłeś... nie szkoła świadczy o powodzenie człowieka w dalszej jego karierze naukowej, ale jego zdolności i chęci... bo jak to z "DOBRYMI LICEAMI" bywa tam się nie uczy, tam sie wymaga...pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
podpisuje się pod słowami Unity, tylko wygrasz jakis konkurs, to juz jest kolejka do ciebie i jak trzeba pisac ile osób dostało się na lekarski lub na stomę,a tak mają cie daleko gdzieś, chodź są wyjątki, ale nieliczne. w maturze pomagaja tak, że daja adres do korepetytorów- swoich kolegów, koleżanek(z innych świetnych szkół), ale zaznaczam nie wszyscy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no a co z 23 ?? moze mi ktos napisac jak tam jest ? prosze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aneta napisał:
no a co z 23 ?? moze mi ktos napisac jak tam jest ? prosze
do 23 przyjmują od 120 p ale to też w zależności od klasy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 11

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...